Image 1

Bireysel Danışmanlık

Bireysel psikolojik danışma, bir etkileşim süreci olarak tanımlanmaktadır. Bu etkileşim danışman ve danışan olarak nitelendirilen iki insan arasındaki profesyonel etkileşimdir. Danışma da amaç psikolojik problemlerin müdahalesinde..

Gör
Image 1

Aile Danışmanlığı

Aile, geçmişten günümüze tüm toplumlarda temel bir sosyal kurum olarak varlığını sürdürmektedir. Aile danışmanlığı da sosyal bir kurum olarak etkileşim içinde bulunan aile üyelerinin yaşadığı problemlere yönelik olarak sağlıklı..

Gör
Image 1

Çocuk Danışmanlığı

Çocuğun sağlıklı psiko-sosyal gelişim gösterebilmesi ve uyumsuz davranışlarının yerine pozitif davranışlar geliştirebilmesi için çocuğa sunulan danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.Çocuğa danışmanlık yapabilmek ..

Gör
Image 1

Ergen Danışmanlığı

Çocukların hayatında en önemli dönüm noktalarından biri ergenlik dönemidir. Çocukluktan yetişkinliğe bir geçiş dönemi olan ergenlik ruhsal, fiziksel, sosyal olgunlaşmayı da beraberinde getirir.

Gör
Image 1

Evlilik ve Çift Danışmanlığı

Aileye bir sistem olarak bakıldığında evlilik ailenin oluşmasını sağlayan bir alt sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Eşlerin evlilik ilişkilerinden aldıkları doyum evlilik ve çift danışmanlığı süresince..

Gör
Image 1

Cinsel Danışmanlık

Evlilik hayatını etkileyen en önemli sorunlardan bir tanesi cinselliktir. Evlilikte cinsellikle ilgili fiziksel, ruhsal, sosyokültürel sağlık ve esenlik bir süreçtir… Bu süreç kesintiye uğradığında kişilerin sağlığında ve ..

Gör
Image 1

Hamilelik Danışmanlığı

Hamilelik; fiziksel, ruhsal ve sosyal yönleriyle çeşitli değişimlerin yaşandığı sadece dokuz aylık değil, öncesi ve sonrasıyla çok daha uzun bir dönemi kapsayan önemli bir süreçtir. Bu süreçte anne adayının birinci aşamada..

Gör
Image 1

Boşanma Danışmanlığı

Çatışmanın olmadığı evlilik olamaz. Gündelik hayatın stresi, zorlukları bireylerin değerleri ve düşünceleriyle birleşince, çiftlerin kimi zaman fikir ayrılıkları, tartışmalar ve hatta ilişkideki kişilerden birinde..

Gör
Image 1

Kurumsal Danışmanlık

Günümüzde şirketler zor ve acımasız ticaret hayatında varlığını sürdürebilmek için müşteri memnuniyeti, çalışanların verimi, gelişimi ve ilerlemeyi temel alarak bilgi, beceri ve deneyimler ile ayakta kalmaya çalışmaktadır..

Gör
Image 1

Okul Danışmanlığı

Aile içinde yaşamına başlayan bireyin aileden sonra etkileşime geçtiği ilk yer okuldur. Çocuk aile ile sınırlı dünyasından koparak okula başlar. Daha büyük bir dünyaya açılır… Dışarıda karşılaştığı çevre aile içinde..

Gör
Image 1

Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveynlik, ebeveyn olmak bakımını üstlendiği çocuğun hayatta kalmasını ve gelişmesini üstlenmeyi, onların geleceğini garanti altına almayı amaçlayan bir dizi görev olarak tanımlanabilir…

Gör
Image 1

Arya Kids Çocuk Atölyesi

Oyun Atölyelerinde çocuğun veya ergenin problemlerini anlamak, onun duygularını ve tutumlarını keşfetmek ve onları bunlarla yüzleştirerek çözüm getirmesini sağlamak temel amaçtır..

Gör
Image 1

Erkeklerde Erken Boşalma

Erkeğin, cinsel birleşmelerinin en az %50 sinde, eşinin orgazma ulaşmasına yetecek kadar boşalmayı geciktirememesi olarak tanımlanır..

Gör
Image 1

Erkeklerde Ereksiyon Bozukluğu

Cinsel ilişkiyi geciktirmeye yetecek nitelikte bir sertleşmeyi sağlayamama veya bunu sürdürememeyi sertleşmede yetmezlik olarak tanımlar..

Gör
Image 1

Kadınlarda Orgazm Bozukluğu

Gerçek şudur ki aslında her sağlıklı bayan birden çok boşalma yaşayabilme yeteneğine sahiptir. Üzücü olan şudur ki birçok bayan hayatı boyunca ..

Gör
Image 1

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

Cinsel heyecan çok karmaşık bir duygulanımdır, gurur, utanç ve suçluluk gibidir. Bir kişinin bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde cinsel heyecanını bir kişiye odaklaması sonucu, bu heyecan, cinsel isteğe dönüşür..

Gör
Image 2

Vajinismus'un Belirtileri

Vajinismusun en temel belirtisi cinsel ilişki başlangıcında kişinin atak benzeri bir durum yaşamasıdır. Yani eşini iter, kasılır, endişe, korku, kaygı duyar..

Gör
Image 3

Vajinismus'un Nedenleri

Her hastada aynı olmamakla birlikte vajinismusun çeşitli nedenleri vardır. Nedeni veya nedenleri bilmek tedavinin süresini kısaltmak açısından önemli olabilmektedir..

Gör
Image 4

Vajinismus Tedavisi

Tedavi planında tamamen dışarıdan ve yeterince hassas davranılarak hastanın yüzeysel dış genital muayenesi yapılır.Kızlık zarının yapısı ve vajinal girişi engelleyecek..

Gör
Image 5

Vajinismus Hastalarının Hissettikleri

Vajinismusun en temel belirtisi "o an" geldiğinde kişinin panik atak benzeri bir durum yaşamasıdır. Bilinci açık olsa da kontrolünü yitirir..

Gör
Image 6

Vajinismus'ta Erkeğin Rolü

Vajinismus yaşayan bir eşle birlikte olmak kolay değildir. Vajinismuslu kadınlar görücü usulüyle evlenmemişlerse, eş veya sevgililerini otoriter ve baskıcı babalarının..

Gör
Bizi Takip Edin !